Een werkgroep is hiermee aan de slag gegaan. Het resultaat is dat er een regeling komt die eerder stoppen met werken mogelijk maakt. Vanaf 1 januari 2022 kan iedereen die 10 jaar werkzaam is in het ov en maximaal 2 jaar voorafgaand aan de AOW-gerechtigde leeftijd zit, gebruikmaken van deze regeling (de RVU-vrijstellingsregeling).
Het streven is om de regeling vanaf 1 juli 2021 klaar te hebben. Vanaf die datum kunnen werknemers zich aanmelden voor deze regeling om er vervolgens vanaf 1 januari 2022 gebruik van te maken.
De afspraak wordt onderdeel van de huidige cao die afloopt op 1 juli 2021 en wordt gefinancierd door werkgevers. De regeling gaat niet ten koste van bestaande en toekomstige arbeidsvoorwaarden.
Reacties