We hebben op woensdag 29 mei overeenstemming bereikt met de directie van Ashland over een nieuwe cao. Dit wordt met een positief advies aan de leden voorgelegd.
Op woensdag 29 mei hebben de vakbonden CNV en FNV een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao.
Het resultaat
- Looptijd van 01-06-2013 tot 31-05-2014.
- Loonsverhoging totaal 2,25%, 1,9% per 01-06-2013 en 0,35% per 01-12-2013.
- Pilot ontziemaatregelen voor de looptijd van de cao.
- Afspraken over omgaan met vrije tijd in een pilot.
- Nieuwe Pensioenregeling onderdeel van de cao.
- Voortzetten Wajong-afspraak.
- De 900 euro compensatie pensioenen (met indexatie) zal jaarlijks in december betaalbaar worden gesteld.
- EVC-regeling wordt permanent onderdeel van de cao.
- Bijdrage voor de door de werkgever afgesloten collectieve zorgverzekering, ingaande 1 januari 2014, van 83,33 euro bruto per maand.
De teksten/het protocol wordt de komende dagen uitgewerkt. De leden van CNV en FNV krijgen het protocol per post met de uitnodiging voor de ledenvergaderingen.
Ledenvergaderingen
Woensdag 19 juni
1e vergadering om 13.30 uur
2e vergadering om 15.30 uur
Locatie: de Soos
Daar zullen de onderhandelaars een toelichting geven op dit resultaat. Het stemmen zal schriftelijk gebeuren en de sluitingsdatum van het stemmen is op vrijdag 21 juni.
Het onderhandelingsresultaat wordt met een positief advies aan de vakbondsleden voorgelegd.
Meld je aan voor de nieuwsbrief
Wil je opgenomen worden in het netwerk voor digitale nieuwsbrieven? Meld je dan direct aan >>
Loes Bezemer, bestuurder CNV Vakmensen
l.bezemer@cnvvakmensen.nl
Mede namens Frans Szablewski, Bestuurder FNV Bondgenoten