- Actueel
- kolom 1
- Nieuws
- Nieuwsarchief
- kolom 3
- Thema's
- Het nieuwe werken
- Crisis
- Duurzaam
- Flexwerk: werken zonder vast contract
- Innovatie
- Jongeren
- Loket ongewenst gedrag
- Misgelopen vakantiedagen
- Pensioenfondsen
- Stijging AOW-leeftijd
- WW-plannen regering
- ZZP
- Kolom 4
- In het nieuws
- Actie vrachtwagenchauffeurs
- Crisismeldpunt
- Staking tussen de spoorbielzen
- Werkbuddies: ongelukken op werkvloer
- Social dumping moet stoppen
- Pluim voor mantelzorg
- ToMii: vakbond richt zich op ontwikkeling
- Bouw in de put
- Reactie op regeerakkoord
- Gelukkig zonder werk
- Werk en ontwikkeling in 2013
- Sociaal plan VolkerWessels
- "Weinig perspectief in Lenteakkoord"
- Ledenvoordeel
- kolom 1
- Rechtshulp
- Tips
- Cursussen en trainingen
- Themadagen Senioren- en AA-raad
- Persoonlijke hulp
- Vertrouwenspersoon
- Loket Ongewenst Gedrag
- Loopbaanontwikkeling: ToMii
- Advies bij alcoholproblemen
- Financieel advies
- Cao's
- Wie we zijn
Vakantiedagen in cao's
Op 1 januari van dit jaar ging een nieuwe wetgeving in, waarin een wettelijke termijn van anderhalf jaar staat voor het opmaken van vakantiedagen. Dit omdat de overheid het oppotten van deze dagen wilde tegengaan. Weidema: “ In diezelfde wetgeving staat dat je per cao mag afwijken van de vervaltermijn. Bovendien is deze termijn niet geldig als je redelijkerwijs geen vakantie hebt kunnen opnemen tot aan het tijdstip van het verval."
De ophef die vandaag ontstaan is in media over de vakantiedagen is volgens Weidema dan ook onterecht. “In een cao maken werknemers en werkgevers afspraken over hun arbeidsvoorwaarden. Als mensen baat hebben bij het langer kunnen behouden van vakantiedagen is dat juist prima. Dat geeft mensen de kans om te sparen voor bijvoorbeeld een wereldreis of een paar maanden klussen aan hun nieuwe huis en het scheelt werkgevers een hoop administratieve rompslomp.”
CNV Vakmensen heeft dit jaar al in diverse cao’s afspraken gemaakt waardoor werknemers binnen een periode van vijf jaar hun vakantiedagen kunnen opnemen, onder meer bij DAF trucks, de schoonmaak-cao en in cao’s die vallen onder de metaaltechniek; installatie, isolatie, metaalbewerking, carrosserie en goud en zilver.
Overig nieuws
Word nu lid en ontvang een VVV Cadeaubon

- Altijd een adviseur voor vragen over je werk
- Persoonlijke hulp bij je werk
- Haal het maximale uit je loopbaan
- CNV strijdt voor jouw belangen



