CNV Vakmensen-voorzitter: “Hoe is dit mogelijk?”

27 juni 2011
“Hoe is het mogelijk dat Jan en alleman het pensioenakkoord zit te veroordelen? Hoe is het toch mogelijk dat iedereen maar met cijfers zit te goochelen, z’n eigen waarheid creëert en het eigenbelang nastreeft?   Ik - en met mij alle anderen die tot op het bot hebben zitten rekenen en onderhandelen over dit akkoord - wéét dat dit de beste keuze is. Dit akkoord maakt een redelijk pensioen en een behoorlijke AOW mogelijk.”

Voorzitter Jaap Jongejan van CNV Vakmensen - de grootste CNV-bond - en deskundig onderhandelaar in dit pensioenakkoord, kijkt met ingehouden boosheid naar wat er allemaal opklinkt rondom het deze maand gesloten historisch pensioenakkoord.

 

“Sommigen zijn gewoon bezig met ongegeneerde bangmakerij. Maar, wat denk je nou? Denk je nou dat wij daar in de onderhandelingen niet ‘zijn gegaan’ voor het allerbest haalbare als het om oudedagsvoorziening gaat? Welnu, dat zijn we; én we hebben daarin succes bereikt. Dit ís het best haalbare. En dat heb ik – bijvoorbeeld - tijdens onze kaderledenbijeenkomst van zaterdag opnieuw voluit beweerd.”

 

Goedkeuring
Volgens Jongejan is het beeld dat een meerderheid in het land dit akkoord afwijst helemaal niet juist. “Het is eerder andersom. Een meerderheid keurt het goed. Want we hebben immers rekening gehouden met die 80 procent die stelt dat langer doorwerken nodig is. Er is in dit akkoord solidariteit tussen jongeren en ouderen, tussen de rijkeren en de mensen met minder geld op de bank. Dat vindt iedereen van belang en dus zit het erin. En we hebben compensatie bedongen voor mensen die met een laag inkomen moeten werken aan een goed pensioen. We hebben echt rekening gehouden met álle betrokkenen.

 

Alleen de focus ligt – helaas – bij die partijen die heel hard “boe” roepen. Welnu, wij roepen - met reden - dat de huidige pensioen- en AOW-regelingen moeten worden aangepast. Want dáár ligt de basis. Zoals die zaken nu zijn geregeld kan het absoluut niet verder. De mismatch tussen beschikbaar geld en aantal mensen wordt onbeheersbaar.

 

Fatsoenlijk
Ons akkoord biedt een fatsoenlijk alternatief. Met zicht op een reële pensioenuitkering op een eerlijk moment van stoppen met werken. Jazeker, dat hebben wij allemaal te vuur en te zwaard bevochten. Alle vakcentrales, het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, de pensioenfederatie en andere betrokken deskundigen staan daar keihard en vierkant achter.

 

Wij weten dat we nu onze verantwoordelijkheid moeten nemen. Dat doen we. Deze afspraak hebben we in het zicht van iedereen gemaakt. En die verdedig ik tijdens alle ledenvergaderingen en voor iedereen die het horen wil”

 

CNV Vakmensen:
http://www.cnvvakmensen.nl/actueel/kolom-3/themas/pensioen/nieuws/item/cnv-vakmensen-voorzitter-hoe-is-dit-mogelijk/19032/

© CNV Vakmensen